FC Kursko

10.07.2010

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

Pierwsze mecze piłkarskie rozgrywane były w latach 90 na małym boisku przy kościele. Tam też należy upatrywać początków obecnej drużyny. W soboty i niedziele grano mecze z drużynami z okolic. Do głównych rywali należeli AS Pieski oraz Kleszczewo.
Obecny klub piłkarski F.C. Kursko powstał w 2010 r. z inicjatywy młodzieży. Klub przyjął zielone barwy. Za pierwsze mecze oficjalnie nowo założonej drużyny należy uznać towarzyskie spotkanie z Sokołem Dąbrówka Wlkp. (3:3), As Pieski (5:2), oraz Favor Bobowicko (3:3). Należy podkreślić iż są to zespoły grające w wyższej klasie, co stanowić może dobry prognostyk na przyszłość.

Pierwsze inauguracyjne spotkanie F.C. Kursko rozegrało z Koroną Borek. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:3. Strzelcem pierwszej ligowej bramki był Dawid Pałubiak. On również stał się pierwszym posiadaczem żółtego kartonika. Kapitanem zespołu został Tomasz Klimczak.