Autor:

Yanus

Utworzono:

26.05.2015

Sobota 23 maja godz. 17:00 na swoim obiekcie Juwenia gości Leśnika Lemierzyce. Pierwszy gwizdek sędziego – piłka w posiadaniu Gości - to oni rozpoczynają grę. Wymieniają cztery podania i zaczyna się … jak za dawnych dobrych czasów Stara Juwenia, tylko, że w mocno odmłodzonym składzie...

1' – piłkę przejmuje Maro Lipski – prostopadłym podaniem pomiędzy obrońców Leśnika wypuszcza 17-latka Tomka Borkowskiego – uderzenie z okolic linii 16 metra – piłka mija wychodzącego bramkarza i grzęźnie w siatce - (1 : 0).

5' – rzut rożny – wrzutka na długi słupek – wybita piłka ląduje na linii 16 metra pod nogami Michała Kusztala – Kuszti decyduje się na strzał - piłka obija słupek i ląduje w siatce – (2 : 0).

25' – prostopadłe długie (40 metrowe) i precyzyjne podanie Kuszti'ego pomiędzy defensorów Leśnika do wychodzącego Tomka Borkowskiego – i kopia (prawie) pierwszej bramki (piłka wpada do bramki przy drugim słupku) – (3 : 0).

26' - obrońcy drużyny przeciwnej wymieniają przed swoim polem karnym podania – miesza się w to Tomek - przecina podanie – wychodzi na czystą pozycję i piłka po raz kolejny grzęźnie w siatce – (4 : 0).

40' – akcja Leśnika pod polem karnym Juwenii – Leszczu przejmuje piłkę – przechodzi od razu do ofensywy – podciąga ją w okolice środka boiska, a dalej już standardowo – prostopadłe podanie pomiędzy obrońców Leśnika – do piłki dochodzi Maro Lipski – uderzenie z linii 16 metra i piłka znowu w siatce – (5 : 0).

W pierwszej połowie zawodnicy Juwenii więcej bramek już nie zdobyli.

Przeciwnik miał niewiele do powiedzenia – Leśnik próbował przede wszystkim długich wrzutek za plecy dość wysoko ustawionej defensywy Juwenii. Tylko, że te podania, albo były za długie, albo Czopek był za szybki (jak dla nich) przed polem karnym (to on pierwszy dopadał piłki).

Druga połowa zaczęła się prawie jak pierwsza – prawie bo na pierwszą bramkę musieliśmy czekać całe 3 minuty.

48' - akcja Juwenii lewą stroną - Bolec do Lesia Tumiłowicza – Lesiu do Tomka (Borkowskiego) – Tomek do wchodzącego w pole karne Lesia – uderzenie w długi róg i … - (6 : 0).

53' – akcja Juwenii prawą stroną – w pole karne wpada Kuszti – podanie w poprzek pola karnego – na linii 5 metra Maro Lipski dokłada tylko nogę i … - (7 : 0).

57' – honorowa bramka dla Gości – zamieszanie w polu karnym Juwenii – na przestrzeni 4 m² 5 zawodników walczy o piłkę – w gęstwinie noga zawodnikz Leśnika znajduje piłkę a piłka drogę do bramki – (7 : 1).

86' – rzut z autu wykonują Goście – piłkę przejmuje Mateusz Bączyk – krótkie podanie do Marka Lipskiego – Maro jest około 20 metrów od bramki – przesuwa się jeszcze z piłką kilka metrów i uderza – piłka ląduje tuż przy lewym słupku bramki – (8 : 1).

88' – akcja Juwenii prawą stroną – Oskar Osiewicz wypuszcza w uliczkę Leszcza – Leszczu jak rasowy napadzior ogrywa bramkarza i spokojnie pakuje piłkę siatki – (9 : 1).

Więcej bramek na Juwenia Park już nie padło. Goście w połowie tego spotkania kontynuowali wrzutki za plecy defensywy Juwenii – a tam czatował Czopek – albo łapał piłkę (w polu karnym), albo był za szybki (przed polem karnym).