Toroma Torzym Gospodarze

Mateusz Karpiak

03.04.2016

ZWYCIĘSTWO NA PRZETARCIE
W słoneczne sobotnie popołudnie w końcu mogliśmy obejrzeć kolejny mecz Toromy na własnym stadionie. Podopieczni trenera Andrzeja Boczkowskiego mierzyli się ze Smogórzanką Smogóry. Nasz zespół przystąpił do spotkania w niemal kompletnym składzie. w porównianiu z jesienią ubył jedynie Tomek Borkowski (wypożyczenie do Iskry Janczewo), a kontuzja na chwilę obecnąwyklucza Amadeusza Maciejewskiego. W ich miejsce w szeregach zielono-żółtych pojawili się dobrze znani naszym kibicom Wojtek Satanowski i Adrian Topolski.

Spotkanie od początku uwidoczniło różnicę klas pomiędzy zespołami. Toroma była lepsza, aktyniejsza i stwarzała sobie dogodne sytuacje bramkowe. Już na samym początku do siatki rywali trafił nasz najlepszy strzelec Maciek Przypis. Potem piłka długo nie chciała wpaść, jednak jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył nie kto inny jak właśnie Maciek Przypis.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił, a gospodarze dołożyli kolejne dwa gole. Najpierw po dobrym dośrodkowaniu Roberta Kaczmarkabramkarza rywali strzałem głową pokonałMaciek Mazurkiewicz, a w końcówce meczupo faulu w "szesnastce"na Wojtku Satanowskim, karnegona bramkę zamienił Rafał Walczak.

Na pewno cieszyć może zwycięstwo i kolejne 3 punkty jako kolejny krokw drodze do awansu, jednak styl w przekroju całego spotkania pokazuje, że jeszcze wiele można poprawić. Najbliższa ku temu okazja będzie już za tydzień podczas niedzielnej potyczki z Pogonią w Krzeszycach, na które najzagorzalszych kibiców zapraszamy już teraz. W Torzymiu natomiast kolejne spotkanie z udziałem naszych seniorów można będzie obejrzeć za 2 tygodnie. Przeciwnikiem będzie drużyna FC Kurska.

W najbliższym czasie dzięki uprzejmości Przemka Mielczarkapowinna pojawić się fotorelacja z tego spotkania. Przemkowi i wszystkim przybyłym na to spotkanie dziękujemy. Widzimy się niedługo :)